گالری تصاویر
پیوندها
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > کارگروه کنسولی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

کارگروه کنسولی

کارگروه کنسولی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور برگزار شد

در تداوم برگزاری نشست‌های تخصصی کارگروه‌های شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور، روز سه شنبه مورخ 17دی ماه 1398 کارگروه کنسولی شورای عالی در محل وزارت امور خارجه و به ریاست حسین جابری انصاری معاون امور مجلس و ایرانیان آن وزارت برگزار شد.
معاون امور مجلس و ایرانیان وزارت خارجه در ابتدای این جلسه که با شرکت مسئولان و نمایندگان مرتبط با امور ایرانیان مقیم خارج از کشور اعضای کار گروه کنسولی و با حضور مدیران کل کنسولی و ایرانیان وزارت خارجه برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یاران همراهش، نگاه فرصت محور به ایرانیان مقیم خارج را از فلسفه‌های تشکیل شورای عالی قلمداد کرد.
جابری انصاری با تشریح پیشینه تشکیل شورای عالی، وظایف و اقدامات انجام گرفته اظهار داشت: خدمت‌رسانی مطلوب به هموطنان مقیم خارج پیش نیاز و از ملزومات بهره‌برداری از ظرفیت عظیم آنها است و همه جهت‌گیری‌ها لازم است با همین رویکرد پیگیری شود.
وی بازنگری در آیین‌نامه شورا برای عضویت نهادهای تاثیرگذار و مرتبط در کارگروه کنسولی و سایر کارگروه‌ها، نگاه مساله‌شناسانه به موضوع ایرانیان با هدف حل مشکلات موجود، ابلاغ قوانین و دستورالعمل‌های مرتبط با ایرانیان مقیم خارج به وزارتخانه‌ها و نهادهای شورای عالی را از اهم موضوعاتی برشمرد که دبیرخانه شورای عالی موظف به پیگیری آن است.
شرکت کنندگان در این نشست با طرح پیشنهاداتی نظیر ایجاد سامانه یکپارچه خدمات الکترونیک از طریق اتصال سامانه‌های دستگاه‌های مختلف مرتبط با امور ایرانیان مقیم خارج به یکدیگر برای خدمت‌رسانی مطلوب‌تر، اصلاح فرایندهای انجام امور، برگزاری نشست‌های دوره‌ای کارگروه (حداقل ۶ ماه یکبار) بر استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت ایرانیان مقیم خارج به‌خصوص در شرایط تحریمی کنونی تاکید کردند.
در این نشست نمایندگان قوه قضاییه، وزارت کشور، وزارت اطلاعات، نیروهای انتظامی (سازمان وظیفه عمومی)، سازمان ثبت احوال کشور و کارشناسان و روسای ادارات ذیربط وزارت خارجه حضور داشتند.
 


١٩:٣٤ - 1398/10/17    /    شماره : ٥٩٦٢٦٧    /    تعداد نمایش : ٢٣خروج
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران